10 Günde Kekemeliğe Son Diye Birşey Yoktur.

Maddi ve manevi çöküş yaşayıp, sizi gelecekte başka çözüm arayışlarına itecek merkezlerden SAKININ.

Merkezimize, başka merkezlerden çok fazla sayıda mağdur öğrenci geldiği için böyle bir yazı yazma gereği duyduk. Bu yazıyı el ilanı şeklinde hazırlayıp Bursa’da dağıtıyoruz. Türkiye’deki herkesin bilinçlenmesi için internet sayfamızada ekleme kararı aldık.

Herkesten yardım almak doğru mu?

Kesinlikle en önemlisi neyi, nasıl yapacağını bilmek kadar, neyi, nasıl yaptıracağını bilen bir uzmandan yardım alınmalı.

Peki internette veya reklam amaçlı TV programlarında bir çok merkez tanıtımı var. Bunların uzman olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Öncelikle hiçbir merkez BURSA KEKEMELİK VE KONUŞMA MERKEZİ gibi 4 günlük deneme süresi vermez, bu merkezin kendine olan güvenini gösterir. Çünkü 4 gün içerisinde kursu ve dersleri görür, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulup, hemen hemen tüm öğrencilerimizle tanışma fırsatı bulup güven sorununu çözersiniz.

Bu gün herhangi bir TV kanalına bile ödeme yaptığınızda programlara katılabilirsiniz. Aynı şekilde gazetelerde reklamınızı yapabilirsiniz. İnternette ilk hali – son hali diye geçen videoların en iyisi bile 2-3 dakika sürüyor. Zaten söyleyeceklerinizi yarım saat tekrar edin veya etmeyin 2-3 dakika konuşmanız mümkün, Çünkü sizler her dakika kekeleyen insanlar değilsiniz.

En büyük farkımız deneme süresi ile gerçekleri göstermek ve üniversiteler dahil olmak üzere bir çok yerde verdiğimiz konferanslardır. Bu konuda uzman olmayan kişiler üniversitelerde konferans veremez.

Kekemelik Nedir?

Akıcı konuşmayı bozan tüm faktörler kekemeliktir….

Konuşma Güçlüğü Herkes için Aynı mı?

Tabi ki şu an kekemelik yaşayan her yaştan insan var. Bu kişilerin hepsi aynı işte çalışmıyor, Aynı yaşta değil ve de aynı sosyal çevre desteğide bir değil. O zaman herkesin aynı sürede kekemelikten kurtulması mümkün değil.

Kekemelik Tedavisinde Neler Yapılmalı?

Önce neden kekemelik yaşandığını iyi bilip o konularla ilgili çalışmalar yapılmalı. Kekemelikte en büyük eksiklik nefes kontrolüdür. Örneğin; Bütün kekemelik yaşayan kişiler ağızdan nefes aldıkları sırada konuşmaya çalışırlar. Buda aynı su içerken konuşmaya çalışmak gibidir. Bu sorun gibi dilde, dudakta, ve çenede kasılmalar, tikler de oluşur. Yine bu konuşma organlarının da eğitilmesi şarttır.

Farklarımız neler?

1) Herkesin kekemeliğinin farklılığı ile ilgili süresi de en az bir buçuk, iki hatta üç ayı bulabilmektedir. Oysa diğer kurslar 10-15 gün gibi sabit bir süre eğitim vermektedir.

2) Artikülasyon ve fonetik eğitimi yani konuşma organlarının eğitimi 10-15 günde bitirilemeyeceğini bilecek kadar uzman olmamız.Çünkü en basitinden konuşma organlarından, dil ve dil kaslarındaki gerilim kasılmalar herkeste bir olmaz. Ayrıca vücudun en güçlü kası dil kasıdır, dolayısıyla 15 günde istenilen seviyeye gelmez.

3) Beyindeki konuşma merkezini aktif hale getireceğiz diye kulağınıza pamuk tıkamak doğru değildir. Çünkü pamuk 5-6 desibel kadar sese engel olur. Oysaki ikili konuşmalarda bu değer 20 desibeldir. Bu demek oluyor ki pamuk bir işe yaramaz. Merkez bu durumu bildiği için silikon kullanır ve silikon 21 desibele kadar sesi kesmektedir.

Neden böyle bir yazı yazdık?

Merkezimize, başka merkezlerden çok fazla sayıda mağdur öğrenci geldiği için böyle bir yazı yazma gereği duyduk. Bu yazıyı el ilanı şeklinde hazırlayıp Bursa’da dağıtıyoruz. Türkiye’deki herkesin bilinçlenmesi için internet sayfamızada ekleme kararı aldık.

10 günde kekemelik son diye bir şey yoktur

kekemelik nedir

kekemelikte kimlerden yardım alınmalı

farkımız neler